چگونه یک عکس کسل کننده را به یک عکس جذاب تبدیل کنیم؟

عکس های زیر را یکی از کاربران سایت Digital Photography School  به نام Technical Tim  به صورت قبل و بعد از یک سری فرایند ویرایش عکس فرستاده است که کاربران سایت در مورد چگونگی انجام این فرایند از وی سوال پرسیدند که وی توضیحات زیر را در وبلاگ DPS ارائه کرده است.

dull-exciting-photomatix


” من به عنوان تازه وارد به خانواده Digital Photography School خیلی علاقه مندم که مهارت های جدیدی یاد بگیرم و پیشرفت کنم، یکی از هم دانشکده ای های من اخیراً برنامه ای را به نام Photo Matrix Pro3 به من معرفی کرد. کارایی اصلی برنامه قابلیت تبدیل عکس های خام که با نوردهی های مختلف ثبت شده اند به HDR است که البته این کار با تک فریم خام هم قابل انجام است (شبه اچ.دی.آر).
من یک عکس تیره ساده از برج ساعت شهر منچستر گرفتم و با استفاده از نرم افزار ذکر شده شبه اچ. دی. آر ساختم.

2

ابتدا از قسمت Tone Mapping تنظیمات Details Enhancer (بهبود جزئیات) را با توجه به ساختمان تغییر دادم  و عکس را به صورت Jpeg ذخیره کردم و تنظیمات انجام شده را برای عکس های بعدی در خود برنامه ذخیره کردم.

3-tm

سپس دوباره عکس اصلی را داخل برنامه باز کردم و این بار از قسمت Tone Compressor  تنظیمات را برای اصلاح آسمان تغییر دادم  و عکس و تنظیمات را مثل قبل ذخیره کردم.

4-tm

گام آخر باز کردن هر دو عکس در فوتوشاپ و تلفیق دو عکس با استفاده از لایه ها بود که شامل حذف آسمان از عکس اولی جهت نمایان کردن آسمان آبی تیره بود. در پایان کمی بازی با سطح های نوری و سوزاندن و روشن کردن و تیره کردن دور عکس بود.”

1

نوشته شده در تاریخ جمعه 3 دی 1389    | توسط: میلاد م    | طبقه بندی: دوربین،     |
نظرات()