آسمانی که به شدت پوشیده از ابر است برای بسیاری از انواع عکاسی موقعیت خوبی به شمار می رود عکاسان استودیویی اعتقاد دارند این وضعیت آب و هوایی شرایط نور را بهتر از هر گونه تجهیزات نوری تأمین می کند . مخصوصا اگر شما قصد دارید از جزییات معماری یک عمارت تصویربرداری کنید روزهای ابری به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی از سایه ها و تاریکی های ناخواسته شروع به کار کنید. همچنین روز های ابری و همین طور بارانی برای رفتن به عمق جنگل و عکاسی از درختان بسیار مناسب است. نکته بدی که برای عکاسی در روزهای ابری می توان بر شمرد شدت رنگ سفید در آسمان است در حالتی که نور شدید خورشید به پشت ابرهای یکنواخت تابیده شود در این حالت باید با در نظر گرفتن شرایط مناسب برای سوژه سعی کنید مقدار کمتری از آسمان در کادر تصویر شما جای بگیرد.

میزان رنگ آبی در آسمان ابری (7000 درجه کلوین)کمی بیشتر از استاندارد دمای رنگ در طراحی فیلم هاییست که برای عکاسی در روز به کار می رود(5500 درجه کلوین). در راهنمایی حرفه ای شرکت کدادک پیشنهاد شده برای چنین شرایطی از فیلتر گرم  "81 سی" استفاده شود.من در این باره شما را به زحمت نمی  اندازم مگر اینکه شما یک عکاس مد برای یک ژورنال باشید.[برای مقایسه:همین مورد برای آسمان آبی خالی از ابر 11000 یا 12000 درجه کلوین است که برای این شرایط فیلتر 85 سی پیشنهاد می شود]  أ
 

Handbills.
      Manhattan 1995.

اگر شما به اندازه کافی در نیویورک بوده باشید می دانید که احتمال دزدیده شدن دوربینتان بسیار زیاد است اما شاید این بهتر از عکاسی در شرایط آب و هوای روشنی است که برای عکاسی پیدا می کنید.

 در شهر بومارزو  ایتالیا (1.5 ساعت شمال روم) پارکی مطعلق به قرن 16 میلادی به نام ویلا اورسینی واقع شده که پر از مجسمه ها و عمارت های پیچیده و مبهم است
این تصویر با مشخصات زیر ثبت شده:
  Rollei 6008, Fuji Velvia, Zeiss 50mm lens, tripod. Probably f/22 and 1 second.

توجه کنید که قسمت جلوی عمارت تیز نیست اما آنجا عمق مناسبی وجود نداشت و همچنین توجه کنید که که در یکی از نا مناسب ترین شرایط و آسمانی پوشیده از ابر تصویر برداری شده است.

Maple
      trees near Peacham, Vermont

راست : ورمنت ، همانطور که مشاهده می کنید مقدار کمی از آسمان سفید از میان ابر ها نمایان شده

 

چپ : کالیفرنیا ، جایی که آسمان اغلب برای عکاسی از جنگل بیش از حد آفتابیست

Redwood.
      King's Canyon National Park, California.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 آذر 1389    | توسط: میلاد م    | طبقه بندی: آموزش عکاسی،     |
نظرات()