چراغ خیابان

Niagara Falls, American Side.

چراغ های خیابان معمولا طیفهایی باریک از نور ها با رنگ های متفاوتی منتشر می کنند که همگی آنها برای آشکار سازی در سنسور های دیجیتال پیش بینی نشده به همین علت بوجود آمدن رنگ هایی از گزوه سبز و قرمز به صورتی وهم آور و رویایی در تصویر ثبت شده پدید می آید که البته من شخصا این پدیده را برای ثبت تصاویر می پسندم.

البته بعضی از تولید کنندگان دوربین های دیجیتال فیلتر هایی را برای برند های معروف لامپ ها اراده کرده اند تا تصاویر طبیعی تر به نظر برسد اما مشکل اینجاست که شما باید مارک چراغ های استفاده شده در محلی را که قصد تصویر برداری دارید بدانید.

اماکن سربسته :لامپ فلوروسنت

Seldovia Cafe, Seldovia, Alaska (Kenai Peninsula).

معمولا لامپ های مهتابی(فلوروسنت) نور خوشایندی را برای عکاسی منتشر نمی کنند اما به نظر من چنین نوری برای ثیت عکسهای سیاه و سفید بسیار مناسب است.تجربه نشان می دهد رعایت موارد زیر به ثبت یک عکس زیبا در محلی که نورش را با لامپ های مهتابی تأمین می کنند مناسب است:
f/1.4 & 1/60th of a second at ISO 400
توجه کنید این به این معاست که باید از لنز های با سرعت بالا استفاده کنید مانند:
a 50/1.4 for a full-frame camera
a 30/1.4 for a small-sensor camera

برای عکاسی رنگی در نور لامپ مهتابی باید دقت کنید که نور این لامپ ها بسیاری از خواص نور چراغ های خیابان را دارد مانند طیف باریک نور .
در گذشته که از فیلم های عکاسی استفاده می شد فیلتر هایی برای جبران موارد ناخواسته وجود داشت امروزه هم بعضی از دوربین ها مد هایی برای عکاسی در نور های مختلف و همچنین لامپ های فلوروسنت دارند که کم و بیش عملکرد خوبی دارتد . غیر از این شما می توانید با تنظیم توازن سفیدی دوربین خود قبل از تصویر برداری یا با رتوش کردن عکس خود به کمک نرم افزار های مناسب این کار عکسی زیبا تهیه کنید.

امکان سربسته :نور زیاد

Playing  blackjack in Atlantic City (New Jersey)برای تصویر برداری در مکان هایی که نور محیط توسط لامپهای مختلف و استاندارد تأمین می شود و معمولا از میزان نور کافی برخوردار هستند معمولا مشکلی وجود ندارد .اما اگر دوربین شما حالت خاصی برای این نوع نور دارد حتما از آن استفاده کنید در غیر اینصورت با تنظیو توازن نور سفید در دوربین خود می توانید تصویری قابل قبول ثبت کنید.البته اگر لازم دانستید حتما ار امکاناتی که نرم افزار های حرفه ای رتوش عکس در اختیار شما قرار می دهند بهره ببرید.
در این قسمت نکته خاصی برای آموختن نبود فقط نکته مهم کسب تجربه و داشتن دقت لازم است.
در قسمت بعد با مبحث فلش های الکترونیکی در خدمت شما هستم لطفا برای اینکه این مقاله ها کامل تر شوند به ما کمک کنید و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 آذر 1389    | توسط: میلاد م    | طبقه بندی: آموزش عکاسی،     |
نظرات()